vánoční recepty,obrázky

Vánoční kapr

Vánoční kapr na smetaně

Vánoční kapřík na smetaně

Oloupeme brambory, očistíme je a nakrájíme je 1 cm široké kolečka. Připravíme si pekáček a pořádně jej vymastíme máslem. Do pekáčku pak rozložíme kolečka brambor, pořádně osolíme a pokmínujeme. Kdo nemá rád celý kmín, může použít mletý. Doporučuji však pokmínovat trochu víc.

Pekáček zakryjeme nebo zabalíme alobalem a do vyhřáté trouby je dáme zapéct. Zapékáme přibližně 30 minut.

Zatímco se nám budou péct brambory, připravíme si kapra. Stáhneme kapra z kůže, vykucháme jej, odstraníme hlavu, osolíme jej a dáme do něj zbytek másla, pokmínujeme jej a opepříme

Zapečené brambory vytáhneme z trouby, odklopíme nebo sundáme alobal, shrneme brambory do stran a doprostřed položíme připraveného kapra. Trochu jej ještě osolíme, opepříme. Pak ho zahrneme brambory, přiklopíme (opět zabalíme alobalem) a necháme 30 minut péct.

Po půlhodině pekáček s kaprem vytáhneme, zalijeme smetanou a dáme BEZ pokličky 20 minut zapéct.

Kapr na cibuli

2 kg porcovaného kapra, sůl, kmín, 2 lžíce oleje, 3 velké cibule, 1/8 másla

Naporcovaného osušeného kapra osolíme, rozložíme na pekáč kůží navrch, pokmínujeme, podlijeme olejem a dáme 15 minut zapéct. Cibuli nakrájíme na kolečka a rozložíme po zapečené rybě, dále po rybě rozložíme plátky másla a znovu zapečeme zhruba 20 minut, až cibule u okraje pekáče dostane zlatavou barvu.

Kapr na česneku

ingredience: 1 kapr, kolik je porcí tolik stroužků česneku, sůl, 2 lžičky sladké papriky, hladká mouka, olej, petrželka

postup:
Kapra nakrájíme na porce, potřeme utřeným česnekem se solí, posypeme paprikou a obalíme v hladké mouce. Smažíme na horkém oleji dozlatova.